Maligni melanom

Mag. Metka Adamič dr. med.

Pozdravljeni! Imam 34 let in sem v 29. tednu nosečnosti. Že več kot leto dni imam na dnu trebuha (tik nad sramnimi dlakami) cca.1 cm2 veliko pigmentno znamenje, rahlo elipsne oblike, ki je bilo vse d...

Vprašanje
Pozdravljeni! Imam 34 let in sem v 29. tednu nosečnosti. Že več kot leto dni imam na dnu trebuha (tik nad sramnimi dlakami) cca.1 cm2 veliko pigmentno znamenje, rahlo elipsne oblike, ki je bilo vse do 1 meseca nazaj temno rjave barve. Po naključju sem v zadnem mesecu opazila, da se je znamenje prekrilo s črno hrapavo plastjo, ki izgleda kot "krasta". Po internetu sem si ogledovala slike malignih melanomov in skoraj prepričana sem, da je tudi moj tak. Ampak kot sem že povedala, sem noseča, znamenje je tik pod mojim trebuščkom, sploh ne vem, ali je v tem času zdravniški poseg mogoč. Ali bi mi znamenje sploh odstranili in kako naj čimprej pridem do zdravnika. Naj povem še, da imam že 8 let potrjeno diagnozo MS. Od strahu se mi že meša, tlačijo me more, sploh nisem sposobna razmišljati o čem drugem. Ali mi lahko svetujete kaj mi je storiti. Hvala! V.
Odgovor
Spoštovani, svetujem, da obiščete čim prej dermatologa, ki se ukvarja s pigmentnimi spremembami na koži - če bo potrebno znamenje odstraniti, nosečnost ni ovira. Le tako se boste strahu znebili čim prej. Vsekakor je znamenje, ki se spreminja, potrebno pregledati s pomočjo dermatoskopa in se potem odločiti, kako in kaj. Če gre res za melanom, je potrebno čim prej ukrepati. Nikar ne odlašajte, Lep pozdrav
Mag. Metka Adamič, dr. med.
Preberi še
Mag. Metka Adamič, dr. med.