Vprašanje
Pozdravljeni!
Imam eno vprašanje glede meningitisa. Nmreč imam sodelavca, ki že od nedelje leži na intenzivnem oddelku v bolnišnici v nezavesti s sumom na meningitis. Zanima me v kolikšnem času so rezultati preiskav znani, saj nas v kolektivu zanima za kakšen meningitis gre, ker bi nas naj v primeru bakterijskega morali obvestiti, da prejmemo preventivno antibiotik, a je to res in za koga vse je to smiselno? Zanima pa me še to namreč sama imam že kakšen mesec bolečine v mišicah in sklepih. Pred 14 dnevi sem imela prehlad in nahod, prav tako vročino 38 st. C in hud glavobol dva dni, potem pa sem dobila antibiotik Hiconcil za 5 dni pa se je nato stanje izboljšalo. Vendar pa imam še vedno težave z bolečinami v mišicah in kosteh, občasno pa tudi glavobol. Zdaj ko pa smo zvedeli novico o sodelavcu pa me malo grabi panika in me zanima ali bi lahko antibiotik Hiconcil delno zabrisal sledi oziroma bi za nekaj časa stanje umiril, če bi morda bili pri meni znaki meningitisa in bi to lahko kasneje izbruhnilo. Res me je malo strah. Sicer sem to omenila osebni zdravnici pa ni nič konkretno povedala. Hvala vam za odgovor. LP.
Odgovor
SPoštovani!
V kolikor ima sodelavec gnojni meningitis, je profilaksa indicirana v najkrajšem času, epidemiologi pa so osebe, ki bodo izvedli vse potrebne ukrepe in aktivno poiskali vse ogrožene. V praksi to dobro poteka in zato ne skrbite.
Vse okužbe z isto bakterijo ne potekajo kot meningitis. Nekdo lahko preboleva zgolj respiratorno okužbo, spet drugi oboli z meningitisom. Gnojni meningitis poteka zelo akutno in ga vi zanesljivo nimate, saj mi sicer tega ne bi pisali. Seveda ne morem reči, da prav hiconcil ni preprečil najhujšega.
Preberi še
Mag. Branko Šibanc, dr. med.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV