Meningitis

Mag. Branko Šibanc dr. med.

Pozdravljeni.mojo mamo je pred enim tednom in pol zacela po malo boleti glava.pred enim tednom je bilo tako nevzdrzno.da je morala v bolnisnico na pregled,vendar so jo po pregledu poslali domov.potem ...

Vprašanje
Pozdravljeni.mojo mamo je pred enim tednom in pol zacela po malo boleti glava.pred enim tednom je bilo tako nevzdrzno.da je morala v bolnisnico na pregled,vendar so jo po pregledu poslali domov.potem je sla nazaj se dvakrat,a ker so bili krvni izvidi in izvidi slikanje glave uredu,so jo spet poslali domov.pred dvemi dnevi je sla zopet nazaj,kjer pa so jo koncno sprejeli na infekcijsko in ugotovili da gre za meningitis,nevemo pa se ali bakterijski ali virusni,ni pa od klopa.ker sem prebrala nekaj stvari o tej stvari,me zanima,ali je mozno da se tega ni dalo videti ze pri slikanju glave,predvsem pa to,ali je preteklo predolgo casa,da bi to pustilo kaksne posledice in ce,kdaj se te posledice pokazejo,takoj ali lahko kasneje.za odgovor se vam ze v naprej najlepse zahvaljujem.
Odgovor
Spoštovani! Meningitis je vnetje možganskih ovojnic, ki se ga lahko potrdi zgolj z lumbalno punkcijo, na RTG se seveda ne vidi. Zdravnik nanj pomisli ob vročini, glavobolu, bruhanju in otrplasti tilnika. Večina meningitisov je virusnih, ki nepuščajo posledic, seveda pa lahko do teh pride med prebolevanjem bolezni in ker nekatere ne izvenijo, govorimo o posledicah. Za virusni meningitis ni zdravil, zato tudi ne moremo govoriti o zakasnelem zdravljenju, drugače pa je pri bakterijskem, kjer odločajo celo minute!
Mag. Branko Šibanc, dr. med.
Preberi še
Mag. Branko Šibanc, dr. med.