Menstruacija

Ksenija Šelih Martinec dr. med.

Pozdravljeni. Stara sem 50 let. Ker bom februarja potovala, sem želela prestaviti menstruacijo. Ginekolog mi je predpisal tablete primolut nor, ki bi jih vzela tri dni pred začetkom menzesa. Ampak oči...

Vprašanje
Pozdravljeni. Stara sem 50 let. Ker bom februarja potovala, sem želela prestaviti menstruacijo. Ginekolog mi je predpisal tablete primolut nor, ki bi jih vzela tri dni pred začetkom menzesa. Ampak očitno sem prešla v fazo menopavze in menzesa že dva meseca nimam. Ali bi mi pomagalo, če bi predpisane tablete vzela za sprožitev menzesa pred potovanjem? Kako naj to pravilno naredim? Hvala za odgovor.
Odgovor
Pozdravljeni! Nič ne bo narobe, če vzamete Primolut nor. Jemljete dve tabletki na dan 7 dni. 2-4 dni po prekinitvi se bo pojavila menstruacijea. Če pa ste res v menopavzi, se krvavitev ne bo pojavila. V tem primeru se morate samo prepričati, da niste noseči.
Ksenija Šelih Martinec, dr. med.
Preberi še
Ksenija Šelih Martinec, dr. med.