Menstruacija

Ksenija Šelih Martinec dr. med.

Spoštovani, Pred več kot letom in pol sem prenehala s kontracepcijo (Logest), imela pred letom dni vodno cisto ob jajčniku, ki je izginila, vseskozi pa me zadnji dve leti spremlja kratek čas menstruac...

Vprašanje
Spoštovani, Pred več kot letom in pol sem prenehala s kontracepcijo (Logest), imela pred letom dni vodno cisto ob jajčniku, ki je izginila, vseskozi pa me zadnji dve leti spremlja kratek čas menstruacije, govorim o dnevu ali dveh..... Bila sem pri ginekologu, ga vmes tudi zamenjala, oba sta mnenja, da sem zdrava, vendar mi ne podata novenega mnenja, nasveta kar zadeva menstrualne dni... Ko brskam po internetu ugotavljam, da težava včasih ni tako nedolžna. Drugače sem stara 27 let, športnica in imam večletnega partnerja.
Odgovor
Pozdravljeni! Verjemite ginekologu, ki vas je pregledal. Zelo pogosto imajo ženske kratke menstruacije. Lahko pa tudi preverite hormonsko sliko. 3 dan mensttuacije naredite test za FSH, LH, Prolaktin. Preiskave lahko naredite v laboratoriju Adria Lab na Parmovi v Ljubljani..
Ksenija Šelih Martinec, dr. med.
Preberi še
Ksenija Šelih Martinec, dr. med.