Migrena

Marjana Grm dr. med.

Star sem 22 let. Pred približno 4 leti so se mi zaželi pojavljati zelo močni glavoboli vedno na levi strani glave v predelu senc in predvsem levega očesa. Bolečina je zelo skoncentrirana na območje za...

Vprašanje
Star sem 22 let. Pred približno 4 leti so se mi zaželi pojavljati zelo močni glavoboli vedno na levi strani glave v predelu senc in predvsem levega očesa. Bolečina je zelo skoncentrirana na območje za očesom in nekako pulzira! Te glavoboli so se pojavljali včasih na nekaj dni potem pa tudi nekaj mesecev nič. Po pogovoru z zdravnico smo ugotovili da naj bi to verjetno bila migrena. Do nedavnega nisem imel nobenih posebnih problemov(kaksen glavobol ali dva na mesec) zadnja dva tedna pa imam glavobole praktično vsak dan in to vedno močnejše, pogosto nisem sposoben delati nič razen ležati v temi in čakati, da mine! Tablete aspirin, lekadol,naglezin S... primejo slabo ali pa sploh ne! Glavobole mi sproži nihanje svetlobe, močno sonce v oči, alkohol(približno 15 min po zavžitju 1dcl vina ali piva)... Zadnja dva meseca se me tudi večkrat obhaja močna kratkotrajna slabost in temnenje pred očmi! Ali mislite da je to povezano? Ali so moje težave res posledica migrene ali mi morda grozi še kaj drugega? Kaj bi lahko bilo narobe? Imam nekoliko povišan pritisk drugače pa nič posebnega!
Odgovor
Lepo pozdravljeni. Kar ste opisovali na začetku vašega sestavka, tudi po mojem mnenju sodi v migrenski krog. Karakter vaših sedanjih glavobolov pa se je v zadnjem času zelo spremenil, zato vam svetujem, da čim preje obiščete svojega zdravnika. Verjetno bo potrebna dodatna diagnostika. Glavobol vas tudi močno ovira v življenju, kar prav tako ni v redu. Želim vam čim prejšnje okrevanje in vas lepo pozdravljam! Marjana Grm
Marjana Grm, dr. med.
Preberi še
Marjana Grm, dr. med.