Migrena

Lidija Stare dr. med.

Verjetno je to vprasanje zelo pogosto, vendar me zanima: Za migreno bolujem že vrsto let, točno 16 let, vendar je v zadnjem letu zelo intenzivna, skoraj tedensko 2x. Obiskala splošno zdravnico, nevrol...

Vprašanje
Verjetno je to vprasanje zelo pogosto, vendar me zanima: Za migreno bolujem že vrsto let, točno 16 let, vendar je v zadnjem letu zelo intenzivna, skoraj tedensko 2x. Obiskala splošno zdravnico, nevrologa, opravila CT glave, brez posebnosti, vendar se migrene kljub zamenjavi zdravil niso zmanjšale. Uporabljam Zomig, po katerem sem zelo omotična cca 30 minut, po Avamigranu in Imigranu ni bilo bolje, enostavno ni bilo učinka. Res je da Zomig pomaga, učinek je cca 10 ur, vendar se migrena zopet pojavi, po prespanem določenem času mine, običajno se migrene pojavljajo čez vikend. Prosim za nasvet. Hvala, Suzana
Odgovor
MIgrena ni samo glavobol, je še vse drugo, vzroka ne vemo. Tisto, kar vi od migrene občutite, je glavobol. Vrh ledene gore. Po Zomigu se vam migrenski napad prekine - ni bolečine. Tisto, kar je napad povzročilo, pa deluje naprej, kaj to je, pa ne vemo natančno. Torej se po tem, ko Zomig neha delovati, migrena ponovi (čeprav je bila ves čas prisotna). V navodilu tudi piše, da se ob ponovitvi vzame ponovna doza zdravila. Tudi tri dni zapored. Morda pa jemljete prenizke doze zdravila. Če je več kot 4 dni migrene v mesecu, je že upravičena preventivna terapija, ki jo predpiše nevrolog upoštevajoč vse posebnosti pacienta. Teh možnosti je več. lep pozdrav!
Lidija Stare, dr. med.
Preberi še
Lidija Stare, dr. med.