Modrostni zobje

Mirjam Kovačič dr. dent. med.

Lep pozdrav! Pred približno letom dni mi je osebni zobozdravnik dal napotnico za odstranitev vseh štirih modrostnih zob. Do zdaj mi to še ni uspelo. Se je pa pojavil problem, za katerega sumim, da ...

Vprašanje
Lep pozdrav! Pred približno letom dni mi je osebni zobozdravnik dal napotnico za odstranitev vseh štirih modrostnih zob. Do zdaj mi to še ni uspelo. Se je pa pojavil problem, za katerega sumim, da je povezan z zobmi. In sicer kakšne 3 tedne že traja piskanje v ušesih ali glavi. Sumim, da je to posledica modrostnih zob. Piskanje ne preneha in je konstantno. Vem za obstoj bolezni oziroma tinitus-a, kar pomeni piskanje v ušesih, samo se pojavlja pri starejših ljudeh. Zanima me če ste že imeli podoben primer in seveda kakšne so posledice odstranitve več kot enega modrostnega zoba naenkrat (kirurško seveda). Hvala in lepo pozdrav.
Odgovor
Lep pozdrav! Da bi bilo piskanje v ušesih povezano z osmicami je bolj malo verjetno. Pravi odgovor boste dobili, ko se boste oglasili do čeljustnega kirurga na pregled. Glede na lego zob in predvideno težavnost odstranitve Vam bo kirurg svetoval ali priporoča odstranitev osmic posamezno, po dve naenkrat ali vse štiri naenkrat, kar navadno naredijo v splošni anesteziji. Za poseg v splošni anesteziji je potrebno predhodno opraviti nekaj preiskav krvi in srca. Za nekaj dni je pacient hospitaliziran (sprejet v bolnišnico). Če poseg poteka brez komplikacij kasneje ni nobenih posledic. LP
Mirjam Kovačič, dr. dent. med.
Preberi še
Mirjam Kovačič, dr. dent. med.