Moška plešavost

Prof. dr Miloš D. Pavlović dr. med.

Spoštovani, Prosim vas za mnenje in nadaljne napotitve zdravljenja glede izpada las na temenu (pojav plešavosti) 17 letnega sina. Pojav opažamo zadnjih nekaj mesecev. Bila sva pri dermatologu, ki je ...

Vprašanje
Spoštovani, Prosim vas za mnenje in nadaljne napotitve zdravljenja glede izpada las na temenu (pojav plešavosti) 17 letnega sina. Pojav opažamo zadnjih nekaj mesecev. Bila sva pri dermatologu, ki je posumil na bolezen "puljenja las" Po temeljitem pogovoru in opazovanju lahko izključim to možnost. Možu so začeli izpadati lasje okoli 25.leta. Na izvidu zadnje krvne preiskave (nov.2009) je vrednost S-TSH 7,48, vse ostalo bp. Zdravnica mu je svetovalo kontrolo čez 1 leto. Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem.
Odgovor
Pozdravljeni! Predpostavljam, da mu lase ne izpadajo ampak, da opazujete, da jih je vse manj in manj. Torej, gre za navadno moško plešavost, ki se lahko začne že ob puberteti. Če je gospodič zdrav (najbrž je) se lahko odločite izmed 5% minoksidila (raztopina ali pena), ki se vtre v kožo lasišča in finasterida (Propecia 1 mg tablete). Vsekakor za prvi viden učinek je treba počakati kakih 4-5 mesecev. Z lepimi pozdravi!
Prof. dr Miloš D. Pavlović, dr. med.
Preberi še
Prof. dr Miloš D. Pavlović, dr. med.