Multipla skleroza

Lidija Stare dr. med.

Ali je smislena redna uporaba B vitamina(ali kaj drugega) pri bolnikih z lažjo obliko MS? Iz vaše izkušnje koliko časa poteče med napadi pri lažjih oblikah MS. Ali vam je znan primer, da bolnik, kater...

Vprašanje
Ali je smislena redna uporaba B vitamina(ali kaj drugega) pri bolnikih z lažjo obliko MS? Iz vaše izkušnje koliko časa poteče med napadi pri lažjih oblikah MS. Ali vam je znan primer, da bolnik, kateri ima potrjeno dijagnozo MS, imel samo en napad v življenju? Sašo
Odgovor
Da, smiselna je uporaba B vitaminov pri bolnikih z lažjo obliko MS, poznam pa tudi primer, ko je nekdo imel samo en večji napad v žviljenju, čeprav je to res izjemoma, oziroma je imel tak napad, da ga je opazil, ostali so šli tiho mimo. Med enim in drugim napadom lahko mine tudi deset let, srdnja vrednost je nekako 5 let. Lep pozdrav!
Lidija Stare, dr. med.
Preberi še
Lidija Stare, dr. med.