Multipla skleroza

Lidija Stare dr. med.

Pozdravljeni! Imam postavljeno diagnozo MS.Zdaj me pa zanima,kako nosečnost vpliva na to bolezen(glede na moje težave bi bila umetno oplojena)Zelo si namreč želim otroka,vendar me je strah morebitnih...

Vprašanje
Pozdravljeni! Imam postavljeno diagnozo MS.Zdaj me pa zanima,kako nosečnost vpliva na to bolezen(glede na moje težave bi bila umetno oplojena)Zelo si namreč želim otroka,vendar me je strah morebitnih poslabšanj.Zanima me kaj mi lahko vi svetujete in kje bi lahko še kaj več o tej bolezni prebrala na internetu(v slovenščini) Za odgovore se vam zahvaljujem in vas lepo pozdravljam!
Odgovor
Pozdravljeni! Nikakor vam ne odsvetujem otroka, stanja vaše bolezni pa res ne poznam, sklepam, da ni hudo. Nihče ne more predvideti, kaj se bo zgodilo po porodu, med nosečnostjo navadno ni nič narobe. Na internetu v slovenščini verjetno ni nič dodatno objavljeno. Če sta vpisani v društvo obolelih za MS, vam bodo tam priskrbeli več informacij in gradiv. Lep pozdrav in vso srečo!
Lidija Stare, dr. med.
Preberi še
Lidija Stare, dr. med.