Neplodnost in hipnoza

Prof. dr. Marjan Pajntar dr. med.

Spoštovani! Že vrsto let se zdravim zaradi neplodnosti, za katero po vseh možnih preiskavah ni nobenega organskega vzroka. Po šestih poskusih oploditve z biomedicinsko pomočjo sem popolnoma izčrpana,...

Vprašanje
Spoštovani! Že vrsto let se zdravim zaradi neplodnosti, za katero po vseh možnih preiskavah ni nobenega organskega vzroka. Po šestih poskusih oploditve z biomedicinsko pomočjo sem popolnoma izčrpana, tako fizično, še bolj pa psihično. Gledam vse mogoče forume in po odgovorih psihiatrov sem ugotovila, da imam očitno psihično motnjo, in sicer gre za obsesivna prisilna dejanja. Doma namreč pretirano skrbim za čistočo, stokrat na dan si umivam roke, to zahtevam tudi od moža, obsedeno čistim za vsakimi obiski, kadar grem iz hiše, četudi le na kratek sprehod, se popolnoma preoblečem in tudi umijem glavo ipd. S tem kar nekako živim, čeprav ni prijetno, v bistvu pa me skrbi, če je morda ta zahteva po sterilnosti kriva moje neplodnosti. V tem primeru bi jo seveda želela zdraviti, vendar je videti, da jo psihiatri zdravijo precej dolgotrajno (zasledila sem podatek 10-12 let, kar je za mojo biološko uro odločno preveč), pa še to le z zdravili. Bi mi morda vi znali pomagati drugače ali mi svetovali kakšno drugo obliko alternativnega zdravljenja? Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor in vam želim veliko uspeha pri vašem delu.
Odgovor
Pri nezmožnosti zanositve zaradi psihičnih motenj se lahko pomaga s hipnoterapijo. Takih pacijentk imam kar nekaj. POkličite tel 041 737 659 ob torkihali četrtkih ob 8 zjutraj. M Pajntar
Prof. dr. Marjan Pajntar, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Marjan Pajntar, dr. med.