Neplodnost

Prof. dr. Marjan Pajntar dr. med.

Lep pozdrav! Stara sem 22 let. Pri petnajstih letih sem šla prvič na pregled in sicer zaradi nerednih menstruacij. Ginekologinja je pri pregledu opazila nepravilnosti, ki pa jih brez nadaljnjih preisk...

Vprašanje
Lep pozdrav! Stara sem 22 let. Pri petnajstih letih sem šla prvič na pregled in sicer zaradi nerednih menstruacij. Ginekologinja je pri pregledu opazila nepravilnosti, ki pa jih brez nadaljnjih preiskav ni morala potrdit. Nato sem bila štiri dni hospitalizirana, naredili so laparoskopijo in moja diagnoza je bila naslednja:"Agenezija in aplazija maternice", maternico sicer imam vendar ne razvite. Nožnica je normalno razvita. Takrat mi je rekla, da ne morem imet otrok ampak, da nič ni dokončno, ker lahko medicina napreduje. Zanima me, če bo sploh kdaj možno, da bom imela svoje otroke, ker si jih zelo želim. Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem. Nepodpisana
Odgovor
V kolikor bi se dalo s hormoni vzpodbuditi rast maternice, bi bila možnost zanositve s podarjeno spolno celico. Obrnite se za pomoč k strokovnakinji Prof.Dr.Medenovi na Ginekološki kliniki v LJubljani
Prof. dr. Marjan Pajntar, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Marjan Pajntar, dr. med.