Nevralgična bolečina

Lidija Stare dr. med.

Pozdravljeni! Že nekaj let imam hude bolečine v glavi. Bolečina je ostra, kot bi mi nekdo zapičil iglo v možgane, in traja nekaj sekund, nato izgine. Bolečina je tako huda, da enostavno prekinem z vs...

Vprašanje
Pozdravljeni! Že nekaj let imam hude bolečine v glavi. Bolečina je ostra, kot bi mi nekdo zapičil iglo v možgane, in traja nekaj sekund, nato izgine. Bolečina je tako huda, da enostavno prekinem z vsakršno dejavnostjo. Poleg tega imam še migrene, ki so verjetno psihičnega in hormonskega izvora, a jih lahko obvladujem tudi brez tablet, saj mi le-te ne pomagajo vedno. K zdravniku zaradi tega še nisem šla. Za odgovor se Vam vnaprej zahvaljujem. Ishia
Odgovor
Opisujete nevralgične bolečine, za katere pa imamo zdravila. Migrena ni psihčnega izvora, je pa stres lahko sprožilni dejavnik. Hormonsko pogojena migrena pa je znana stvar. Da bi migreno obvladali brez analgetika je malo verjetno, bolj verjetno je, da imate tenzijski glavobol, ki navadno ni tako hud. Posvetujete se z nevrologom, lažje boste živeli, izboljšala se vam bo kvaliteta življenja. Lep pozdrav!
Lidija Stare, dr. med.
Preberi še
Lidija Stare, dr. med.