Nosečnost

Ksenija Šelih Martinec dr. med.

Pozdravljeni! Sem 25 let stara mamica leto dni starega fantka. Rodil se je z cr, zaradi nenapredovanja poroda (moji popadki so bili prekratki, ko sem dobila umetne, pa je začel otrokov utril padati), ...

Vprašanje
Pozdravljeni! Sem 25 let stara mamica leto dni starega fantka. Rodil se je z cr, zaradi nenapredovanja poroda (moji popadki so bili prekratki, ko sem dobila umetne, pa je začel otrokov utril padati), fantek je vil ob rostvu velik 55cm in težek 4040g. Sedaj sem drugič noseča. Zanima me ali mi pripada carski rez ali ne? Hvala
Odgovor
Pozdravljeni! Ne razmišljajte tako ali vam priprada carski rez ali ne. Proti koncu nosecnosti bo ginekolog ocenil težo ploda. Na osnovi poporodnega zapisnika na katerem je napisan vzrok za carski rez, se bo ginekolog odločil kako dokoncati porod. Seveda dokončno se bo o nacinu poroda odločil porodničar v porodnišnici. Praviloma se po prvem carskem rezu odločimo za vaginalni porod, ker je le-ta za otroka boljši. Seveda mora porod potekati gladko in ne prepočasi. Pri drugi nosenosti se hitreje odločimo za carski rez. Proti koncu nosečnosti bo vaš ginekolog ocenil težo ploda in njegovo stanje. Pogosto se odločimo za pripravo pred eventuelnim carskim rezom, kar pomeni, da greste v porodnišnico in opravite vse potrebne preiskave, ce bi bil potreben carski rez. Verjetno je bil prvi porod težak in si sedaj zelite hitro dokončanje poroda. Prepustite to odločitev porodničarju. Res se v drugem porodu hitreje odločimo za carski rez, ker imamo źe izkušnjo od predhodnega poroda.
Ksenija Šelih Martinec, dr. med.
Preberi še
Ksenija Šelih Martinec, dr. med.