Nuhalna svetlina

Prim. dr. Vasilij Cerar dr. med.

Pozdravljeni! Mene zanima kako je z nuhalno svetilno in sicer, če je to boleč pregled in če je nujno, da se opravi tudi dvo-hormonski test ali je zadosti samo ns? Hvala za odgovor.

Vprašanje
Pozdravljeni! Mene zanima kako je z nuhalno svetilno in sicer, če je to boleč pregled in če je nujno, da se opravi tudi dvo-hormonski test ali je zadosti samo ns? Hvala za odgovor.
Odgovor
Spoštovana, merjenje nuhalne svetline priporočamo vsem nosečnicam. Dvojni test, prisotnost nosne kosti in v novejšem času še pregled plodovega srca povečajo očutljivost preiskave. Nuhalno svelino merimo z ultrazvokom, ki ni boleč. Če me prav razumete, vse te "teste" priporočamo in niso nujni in obvezni. Vedno je potreben razgovor o pomenu testov in njihovem tolmačenju. Kaj pomenijo, kako ukrepamo, ko so "pozitivni" in kako se odločamo pri dokončno pozitivni preiskavi.
Prim. dr. Vasilij Cerar, dr. med.
Preberi še
Prim. dr. Vasilij Cerar, dr. med.