Operacija bobniča

dr. Igor Fajdiga dr. med.

Pozdravljeni.imam 30 let.Že od otroštva imam kronična vnetja srednjih ušes.Kot otroku so mi ustavili cevke v bobnič.Od 8.leta dalje nisem imel več problemov do 26.leta,ko se je vnetje ponovilo(levo u...

Vprašanje
Pozdravljeni.imam 30 let.Že od otroštva imam kronična vnetja srednjih ušes.Kot otroku so mi ustavili cevke v bobnič.Od 8.leta dalje nisem imel več problemov do 26.leta,ko se je vnetje ponovilo(levo uho).Pred enim letom so mi predlagali operacijo (zaradi holesteatoma in luknje v bobniču),kjer bi mi odstranili slušne koščice vstavili protezo zakrpali bobnič ter čez eno leto operacijo ponovili in protezo zamenjali.Naj povem da sluh ni hudo prizadet(10 db).Zanima me ali je ta operacija tvegana in kakšni so lahko zapčeti-Najlepš hvala.
Odgovor
Operacija ni tvegana (noben poseg pa seveda ni povsem brez nevarnosti), se bolj pa je tvegano, če se ne boste operirali. Zapleti zaradi bolezni so nevarnejši od tistih, povezanih z posegom! LP, dr. Fajdiga
dr. Igor Fajdiga, dr. med.
Preberi še
dr. Igor Fajdiga, dr. med.