Operacija nosu

dr. Igor Fajdiga dr. med.

Lepo pozdravljeni! Vprašal bi vas nekaj informacij v zvezi z posegom na nosu. Imam devijacijo nosnega prekata za katero sem se dogovoril za kirurški poseg za odstranitvev te okvare saj imam včasih pr...

Vprašanje
Lepo pozdravljeni! Vprašal bi vas nekaj informacij v zvezi z posegom na nosu. Imam devijacijo nosnega prekata za katero sem se dogovoril za kirurški poseg za odstranitvev te okvare saj imam včasih probleme z dihanjem. Namreč zaradi tega imam širok nos, saj sem si veckrat kot otrok tlačil prste v nos, ker sem si zelel nekako odmašiti. Širok nos me moti in zaradi tega nisem ravno zadovoljen z zunanjim videzom. Namreč zanima me ali se to lahko popravi s posegom in kako to izgleda. Namreč zanima me tudi za kakšen poseg gre in koliko časa traja zdravljenje po posegu in ali ima to lahko kakšne posledice. Poleg vsega pa tudi koliko tak poseg stane in ali ga krije zdravstveno zavarovanje saj sem namreč študent. Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore.
Odgovor
Spoštovani! Lepo počasi poskušajva urediti vaše težave: teško dihate skozi nos zaradi krivega pretina (nosne pregrade). Nos ni širok od bezanja s prsti, bolj verjetno ste si ga kdaj poškodovali, (pa ste na to tudi pozabili). Poškodba bi bila lahko tudi vzrok za kriv pretin.. s posegi je tako: operacija za izboljšanje dihanja gre naračun zavarovanja, poseg za izboljšanje izgleda tudi, če gre za posledico poškodbe, sicer pa plačate sami. Poseg za ureditev pregrade je kratek (20-30 min) v lokalni anesteziji, nos je zamašen nato še 2 dni.. Poseg za korekcijo celega nosu pa je 2-3 x daljši (potrebno je urediti tudi kosti) in tudi pooperativno celjenje je daljše. Glede odločitve o primernem posegu in glede plačila (s pregledom se da ugotoviti ali je poškodba kriva za spremenjen nos) se posvetujte z kirurgom, ki vas bo operiral. lep pozdrav, dr. Fajdiga
dr. Igor Fajdiga, dr. med.
Preberi še
dr. Igor Fajdiga, dr. med.