Paradontoza

Mirjam Kovačič dr. dent. med.

Stara sem 26 let in imam bolezen dlesni-paradontozo. Zanima me kateri izdelki, poleg ustne vode in zobne nitke pomagajo da bolezen ne napreduje hitreje, kot bi sicer. Vnaprej se vam zahvaljujem za v...

Vprašanje
Stara sem 26 let in imam bolezen dlesni-paradontozo. Zanima me kateri izdelki, poleg ustne vode in zobne nitke pomagajo da bolezen ne napreduje hitreje, kot bi sicer. Vnaprej se vam zahvaljujem za vas odgovor Lepo pozdravljeni
Odgovor
O parodontalni bolezni sem veliko že napisala v skupini vnete dlesni. Pravilno zdravljena parodontalna bolezen, ki je dosegla stopnjo umiritve ne potrebuje drugega kot dobro, učinkovito ustno higieno. To večinoma dosežemo z nitko, krtačko in pri parodontalnih bolnikih tudi interdentalno ščetko. Interdentalna ščetka je majhna stožčasto ali valjasto oblikovana ščetka s katero čistimo medzobne prostore. Tja namreč običajna ščetka ne doseže,nitka pa ni dovolj učinkovita kadar so ti medzobni prostori široki. Široki so običajno pri parodontalni bolezni. Vidim, da so Vas dobro poučili o bistvu, da je edini način zaustavitve parodontalne bolezni vsakodnevno redno in učinkovito odstranjevanje zobnih oblog v celoti. LP
Mirjam Kovačič, dr. dent. med.
Preberi še
Mirjam Kovačič, dr. dent. med.