Pareza obraznega živca

dr. Igor Fajdiga dr. med.

Spoštovani! Leta 96 sem imela vneto desno uho,čez tri dni zvečer sem začutila mrzlo desno polovico zgornje ustnice,naslednji dan v službi suhost desnega očesa in vedno pogostejšo ostro bolečino v meč...

Vprašanje
Spoštovani! Leta 96 sem imela vneto desno uho,čez tri dni zvečer sem začutila mrzlo desno polovico zgornje ustnice,naslednji dan v službi suhost desnega očesa in vedno pogostejšo ostro bolečino v mečici desnega ušesa.Šla sem k prvemu zdravniku,ki je blizu mojega delovnega mesta.Seznanil me je, da imam vnetje obraznega živca,namazali so mi oko,ga zakrili.Domov sem šla s sledečimi napotki:počivajte,vzemite aspirin proti bolečinam in v ponedeljek pojdite k svojemu zdravniku!In da bo stvar trajala mesec in pol.Pa sem še ugovarjala,da me strašno boli uho,pa zdravnik nazaj,da je res malo rdeče,pa da ni hudega in nasvidenje.Do ponedeljka sem strašno zaotekla v celo desno polovico obraza,trpela bolečine,ker je aspirin deloval samo kakšni 2 uri.Ker pa so bile bolečine ponoči neznosne,sem en večer dala pod glavo termofor in s tem stanje zelo poslabšala.V ponedeljek pa sem v 1 uri obiskala svojega zdravnika in nevrologa ter odšla z eno vrečko zdravil domov in sicer za 5 mesecev.Oteklina je sicer izginila,po 1 mesecu sem začela hoditi na razgibavanje,...vendar danes po 8 letih še stanje ni dobro,pa tudi nikoli ne bo,razen če hočem na operacijo,mi je nazadnje svetovala nevrologinja.Obiskovala sem dr.Lidijo Stare. Ali je še kakšna možnost kaj popraviti? Stara sem 46 let,bezgavke na vratu me velikokrat bolijo,potek živca čutim še vedno boleče,posebno pred menstruacijo,čelo nagubam le delno,žvižgati ne morem več,ugriznem pa se še velikokrat.Okus vsaj mislim, da imam v redu,slušnost je zmanjšana,vnetje ušesa pa se mi je ponovilo že nekajkrat,vendar sem bolečino čutila v drugem ušesu. Oprostite za mojo nevednost,ker vam pišem po spominu. Najlepše se vam zahvaljujem za vaš odgovor,lep pozdrav!
Odgovor
Spoštovana! povsem razumem vašo zaskrbljenost, vendar me razumite tudi vi, da vam ne morem povedati nič drugega, kot da povzamem mnenje dr. Staretove, ki se je poglobila v vaš primer. Za 'drugo mnenje', kot bi se vašemu vprašanju lahko reklo, je potrebno opraviti natančen pregled, ponoviti določene preiskave in proučiti vse kar je bilo že opravljeno. LP, dr. Fajdiga
dr. Igor Fajdiga, dr. med.
Preberi še
dr. Igor Fajdiga, dr. med.