Parkinsonova bolezen

Mag. Viktor Švigelj dr. med.

Spoštovani! Zanima me vaše mnenje o zdravljenju Parkinsona s kombinacijo zdravil Stalevo in Requip.Hvala za odgovor in lep pozdrav, Breda

Vprašanje
Spoštovani! Zanima me vaše mnenje o zdravljenju Parkinsona s kombinacijo zdravil Stalevo in Requip.Hvala za odgovor in lep pozdrav, Breda
Odgovor
Pozdravljena, zdravilo requip je ucinkovit v zgodnjem obdobju parkinsonove bolezni in zamakne zacetek zdravljenja z l-dopo, ki je eno prvih zdravilč za zdravljenje Parkinsonove bolezni, s čemer se tudi lahko prepreči starnske učinke slednjega zdravila. Laho pa se ga uporablja kot dodatek l-dopi in s tem se poveča učinkovist le-te in izboljša bolezensko stanje. Requip tudi omogoca zmanjšanje dnevnih odmerkov l-dope. Zdravilo Stalevo vsebuje 3 vrste zdravil, klasično obliko l-dope in karbidope in zdravilo entacapone, kot dodatek. Kombinacija teh zdravil je lahko zelo učinkovita v uravnavanju oz. preprečevanju dnevnih "vklopov - izlklopov", ki se dogajajo pri parkinsonovi boleznmi. Lep pozdrav.
Mag. Viktor Švigelj, dr. med.
Preberi še
Mag. Viktor Švigelj, dr. med.