Pekoča usta

Uroš Mezeg dr. dent. med.

Pozdravleni imam sindrom pekocih ust ne vem na koga se naj obrnem noben mi ne zna pomagati. Prosim za pomoc saj nihce ne verjame da me boli preiskave pa nihce ne naredi k er se nazven ne vidi nic. Na ...

Vprašanje
Pozdravleni imam sindrom pekocih ust ne vem na koga se naj obrnem noben mi ne zna pomagati. Prosim za pomoc saj nihce ne verjame da me boli preiskave pa nihce ne naredi k er se nazven ne vidi nic. Na koga se naj obrnem.
Odgovor
Spoštovani Sindrom pekočih ust obravnavajo specialisti za ustne bolezni Običajno je to posledica različnih kovinskih zobnih nadomestkov v ustih. Ti med sabo lahko povzročijo baterijski učinek - galvanski člen, ki ga seveda omogoča slina kot medij. Vzroki so lahko tudi refliks kisline iz želodca in še kak vzrok, ki tiči v sistemskih boleznih. Zato bi priporočil čim hitrejši obisk specialista. Dep dan
Uroš Mezeg, dr. dent. med.
Preberi še
Uroš Mezeg, dr. dent. med.