Pigmentna znamenja

Mag. Metka Adamič dr. med.

Lep pozdrav!stara sem 24let in imam po telesu veliko znamenj(čez 100)in vsako lato jih je več.Pred dvemi leti sem si dala odstraniti eno na hrbtu,sedaj pa opažam da se mi je na hrbtu zopet povečalo še...

Vprašanje
Lep pozdrav!stara sem 24let in imam po telesu veliko znamenj(čez 100)in vsako lato jih je več.Pred dvemi leti sem si dala odstraniti eno na hrbtu,sedaj pa opažam da se mi je na hrbtu zopet povečalo še eno znamenje.Problem je samo v tem da me znamenje prej ni bolelo sedaj pa me,če se ga dotaknem.Že vnaprej hvala za odgovor!LP
Odgovor
Spoštovana, vsekakor svetujem, da opravite pregled pri dermatologu. Glede na veliko število znamenj priporočam tudi, da stanje na vaši koži na nek način dokumentirate - ali da skušate napraviti čim bolj natančne fotografske posnetke, ki jih potem redno primerjate ali pa skušajte najti dermatologa, ki ima poseben računačlniški program za dermatoskopsko slikanje znamenj ter analizo le teh. Le tako jih je možno redno objektivno spremeljati in zaznati morebitna dogajanja, spreminjanja. če to ni mogoče, svetujem redno enkrat mesečno samokontrolo in vsaj 1x letni kontrolni pregled pri dermatologu. Glede konkretnega znamneja pa opravite čim prej pregled.
Mag. Metka Adamič, dr. med.
Preberi še
Mag. Metka Adamič, dr. med.