Pljučnica?

Marjana Grm dr. med.

Pozdravljeni, imam 18 let in nekaj casa ze kasljam. Ko se odkasljam velikokrat izkasljam tako rjavo sluzasto snov, sicer v zadnjem tednu ne kasljam vec toliko, in tudi rjave sluzi ni vec toliko. Obcas...

Vprašanje
Pozdravljeni, imam 18 let in nekaj casa ze kasljam. Ko se odkasljam velikokrat izkasljam tako rjavo sluzasto snov, sicer v zadnjem tednu ne kasljam vec toliko, in tudi rjave sluzi ni vec toliko. Obcasno pa me tudi zaboli v pljucih, kakor da bi me nekdo spikal z iglo. Vcasih pa me bolijo pljuca kakor ko sem zelo zadihan, ceprav nisem. Kadim redno kake 3 leta, malce manj kot skatljo cigaret dnevno.
Odgovor
Lep pozdrav! Če ste izkašljevali rjavkasto obarvano sluz, bi bilo prav, da bi obiskali zdravnika. Povsem mogoče je namreč, da ste preboleli pljučnico ali kakšen težji respiratorni infekt. Če še niste dobri, kar pojdite do svojega zdravnika, da vam bo predpisal ustrezna zdravila. Napisati vam moram, da ste pričeli kaditi zelo mladi in da se pri mladih kadilcih pogosteje pojavljajo zapleti na dihalih in da je škoda zaradi kajenja večja in bolj intenzivna, pa tudi hitreje se razvijejo kronične spremembe na dihalih, kot pri tistih, ki pričnejo kaditi v odrasli dobi. Kljub vsemu pa 3 leta kajenja vseeno ni kakšna zelo huda stvar in bi po prenehanju težave zanesljivo sčasoma prešle. Lep pozdrav! Marjana Grm
Marjana Grm, dr. med.
Preberi še
Marjana Grm, dr. med.