Vprašanje
Pozdravljeni,
sin je bil opreriran zaradi zloma in izpaha v predelu levega komolca.Star je 9. let. Narejena je bila zaprta repozicija in fiksacija z dvema Kiršnerjevima žicama, roka je bila imobilizirana s kotno longeto.
Od tega bo skoraj minilo 3 mesece. V ponedeljek sva začela z fizioterapijo. Terapija mu traja 1 uro. Pol ure mu segrevajo komolec in nato ima pol ure vaje za gibljivost. Gibljivost komolca je 0/90 stop. Ugotavljam, da kljub vajami, ki jih izvajava, še zmeraj ne more pokrčiti komolca.Gibljost ostaja ista. Fizioterapevtka mi je rekla, da se bo mogoče čez čas z veliko vajami gibljivost izboljšala. Mene pa skrbi, da se mu je komolec v tem položaju zarasel. Takšnega mnenja je tudi ona, saj mu komolec (roka) ne dovoli, da bi jo pokrčil. Bolečin nima. Zdravnik,ki ga je operiral mi je zagotovil, da je operacija dobro uspela, in da pričakuje 100 okrevanje.
Po ponovnem obisku pa je spremenil mnenje in povedal, da komolec ne bo več nikoli kot je bil.
Sedaj ne vem na koga se naj obrnem, saj ni normalno, da se mu stanje ne izboljša. Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.
Odgovor
Spoštovani,
doseči popolno gibljivost po taki poškodbi bo res težko. Čudi me, zakaj fizioterapija šele sedaj. Orientacijsko se šteje čas rehabilitacije dvojni čas imobilizacije (najmanj). Pri komolcu je najteže doseči popolno iztegnitev, pokrčenje se popravi z manj truda. V primeru, da se gibljivost res ne premakne in so vzrok zarastline v sklepu, se kirurg lahko odloči za manipulacijo pod narkozo. Svetujem vam, da sina vzpodbujate in telovadite z njim večkrat na dan, izkoristite poletje in vodo.
Lep pozdrav
Preberi še
Tatjana Mezeg
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV