Policistični ovariji

Edita Arh dr. med.

Spoštovani! Ginekolog je odkril, da imam policistične jajčnike (pred začetkom jemanja kontr.tabletk- Trinovum sem imela menstruacijo na povprečno 34 dni, trajala pa je dolgo, prbl. 8-12 dni, poraščen...

Vprašanje
Spoštovani! Ginekolog je odkril, da imam policistične jajčnike (pred začetkom jemanja kontr.tabletk- Trinovum sem imela menstruacijo na povprečno 34 dni, trajala pa je dolgo, prbl. 8-12 dni, poraščena sem v mejah normale, nimam težav z aknami, sem normalne postave - 172/59). Velikokrat "čutim" desni jajčnik, bolečina postane močnejša ob fizičnem naporu ali pa ob močnejšem psihičnem stresu. Občasno se na desni strani sp. dela trebuha pojavi nekakšna zatrdlina, ki na dotik ne boli, me pa sočasno boli jajčnik. Bolečine spremlja nekakšno brbotanje, ki ga lahko slišijo tudi ostali (in, seveda mislijo, da me daje lakota...). Glavni problem pa je v tem, da imam zaradi tega jajčnika včasih težave med spolnim odnosom, saj me pri povečani aktivnosti ali pa pri globljem prodiranju penisa tako zaboli, da z odnosom prekinem. Je tega res kriv jajčnik ali bi lahko bilo kaj drugega? Zanima me tudi, zakaj se mi vsak mesec (pribl. 1 teden po menstruaciji) povečajo dojke, otrdijo in so boleče na dotik? Še to- stara sem 22 let, kontracepcijo jemljem šele 4 mesece. Najlepša hvala za odgovor!!
Odgovor
Vaše bolečine in zatrdlina so lahko zaradi kile v dimljah zato obiščite zdravnika, ki vas bo po potrebi napotil h kirurgu. Spremembe v dojki so povezane z nihanjem hormonov v cilkusu, ker tabletke jemljete šele kratek čas še počakajte - če ne bo konec težav po nekaj ciklusih, vaš ginekolog lahko poskusi z drugo vrsto tabletk.
Edita Arh, dr. med.
Preberi še
Edita Arh, dr. med.