Poškodba kolena

Ksenija Šimnovec dr. med.

Pri rekreaciji (segrevanju-skok z mesta) sem si poškodoval koleno. Ampak poškodba je bila nevidna saj me je v kolenu samo močno stisnilo kot bi mi koleno "zablokiralo". Čutil sem močne bolečine na zun...

Vprašanje
Pri rekreaciji (segrevanju-skok z mesta) sem si poškodoval koleno. Ampak poškodba je bila nevidna saj me je v kolenu samo močno stisnilo kot bi mi koleno "zablokiralo". Čutil sem močne bolečine na zunanjem delu kolena in pri hoji (noge nisem mogel vredu stegniti) po stopnican NAVZDOL sem čutil močno bolečino. Pri kirurgu sem dobil dve inekciji (Kenalog+Xilocain+Analgin) po presledku enega tedna. Zanima me kaj je botrovalo k tej poškodbi, kakšne posledice lahko pusti in kaj naj naredim saj sem mi po 4-mesecih ponovno pojavljajo bolečine. Hvala. Jozi
Odgovor
Spoštovani, pri vaši poškodbi je lahko prišlo do poškodbe menikusa, ki se je vkleščil ter vam preprečeval, da bi koleno iztegnili. Pri ponovnih težavah bi prišla v poštev artroskopija in odstranitev poškodovanega dela meniskusa. Lep pozdrav
Ksenija Šimnovec, dr. med.
Preberi še
Ksenija Šimnovec, dr. med.