Poškodba zapestja

Blaž Iskra dr. med.

Dober dan, Sem Vladimir in dne 23.6.2010 sem imel prometno z skuterjem in odpeljan v bolnico izola.Slikan RTG ugotovili so da imam fractura ossis skafoidei man.dex. 8.7.2010 na kontroli menjava navi...

Vprašanje
Dober dan, Sem Vladimir in dne 23.6.2010 sem imel prometno z skuterjem in odpeljan v bolnico izola.Slikan RTG ugotovili so da imam fractura ossis skafoidei man.dex. 8.7.2010 na kontroli menjava navikularnega mavca, slikanje RTG.Dne 22.7.2010 menjava mavca. 12.8.2010 menjava in slikanje RTG ni sprememb naročen za CT. 20.8.2010 izvid CT našli so špranjo še vidno delno poraščeno z kostnimi mostički-endostalni kalus. Velika subkolarna cista v anterjornem delu kostnine, medialno (ob os hamatum) meri 9x5mm. Mavec zamenjajo. 3.9.2010 slikajo RTG in odstranijo mavec Zlom je viden ciste ni več. 3.9.2010 zaradi neznosne bolečine ponovno v Izolski bolnišnici dobim longeto in drugi doktor vidi cisto in vidi špranjo. 9.9.2010 drugo mnenje v valtoltri pregled vseh slik RTG tako CT in ugotovljeno da gre za večjo cisto v področju distalnega fragmenta sicer nedislociranega ter že delno preraščenega zloma dobim ponovno mavec in nopoten na Polikliniku specialistu. 14.9.2010 v Lj. odstranijo mavec in napoten v Zdravilišče Strunjan. 23.11.2010 na kontroli po 10 dnevnih terapijah opravijo RTG cista v navikularki, suspektno za degenerativne spremembe med navikularko in trapeciusom. Napotnica za CT. 7.12.Pregled CT v Lj.CT iz slik po zlomu trapecoidne kosti, ki je zaraščena brez dislokacije. Se pa predeli,kjer so bile poke še definirajo. Glede na čas ki je minil operacija ni potrebna. Kontrola 8.3.2011. Nakar dobim po pošti Diagnozo CT in tam piše. Videti je erozije na os trapezium in na oss trapezoideum zapestja desne roke. Distalno je na površini oss trapezoida proti bazi2 metskrpalne kosti videti erozivne spremembe. Globoke so tudi 5mm. Področje je lahko pojasnilo za bolnikove težave. Erozije je videti tudi na strani sklepne površine baze2 metakarpalne kosti. V oss trapezium je medialno videti majhen otoček skleroze. Dorzalno je na oss skafoidu videti poglobljen žilni kanalček, ki sega v globino tretjine skafoida dorzalno, bolj spredaj in v srednjem področju skafoida pa je videti trabekule povsem kontinuiranega poteka, medialno je v področju proksimalnega segmenta videti še povsem majhen otoček skleroze skafoida. Kostnih cist v skafoidu ni videti. Znakov aseptične nerkoze s CT preiskavo z gotovostjo tudi ni. Povsem rahlo gostejši je skelet proksimalnega področja skafoida. Mehka tkiva ob skafoidu normalna. Kalcinacij ni. Erozivnih sprememb na površini skafoida ni videti. Radius in ulna v prikazanem distalnem delu povsem normalno. MNENJE erozivne spremembe v področju os trapezoida in baze2 metakarpalne kosti so globoke do 5mm in so mesto kroničnega draženja oz artritisa,ki pojasjuje bolnikove težave. To je za zdaj vse. Moj osebni zdravnik razmišlja o artroskopiji. Prosim še za Vaše strokovno mnenje. Saj z desno roko imam bolečine pri osnovnih človeških opravilih. Motor pa lahko samo sanjam. Hvala in lep dan
Odgovor
Pozdravljeni ! V kolikor so težave takšne, da vas ovirajo pri željenih akitvnostih, potem je smiselna nadaljnja obravnava, tako da vam priporočam pregled pri specialistu za roko, ki ima tudi izkušnje z artroskopijo in vam bom najbolje svetoval, kaj je smiselno narediti - tudi v Izoli imate travmatologa, ki se ukvarja s poškodbami roke in njihovimi posledicami. Lep pozdrav, Blaž Iskra
Blaž Iskra, dr. med.
Preberi še
Blaž Iskra, dr. med.