Poškodba zoba

Uroš Mezeg dr. dent. med.

Lp...sprednji zob sem si izbil na pol .. takrat mi je zobozdravnica mojega pritrdila nazaj .. vendar mi je še vedno >>padal<< ven in zato mi je dala pol umetnega..pritrdila ga je z nekakšnim vijakom ....

Vprašanje
Lp...sprednji zob sem si izbil na pol .. takrat mi je zobozdravnica mojega pritrdila nazaj .. vendar mi je še vedno >>padal<< ven in zato mi je dala pol umetnega..pritrdila ga je z nekakšnim vijakom .. to sedaj drži, le zob mi zelo temni...ali je mogoče to temnenje kako odpraviti ?
Odgovor
Spoštovani Pri poškodbi vašega zoba je prišlo do odmrtja živca v samem zobu. Zob je sedaj mrtev in je najpej potreben zdravljenja, ko bo pozdravljen pa pridejo na vrsto estecki posegi na vašem zobu.Ti posegi so različni, glede na velikost odkrhnjenosti zoba. Ko boste pozdravili zob, mi ponovno pišite in mi točno opišite koliko zoba je še ostalo .
Uroš Mezeg, dr. dent. med.
Preberi še
Uroš Mezeg, dr. dent. med.