Posledice kajenja

Doc. dr. Marjeta Terčelj dr. med.

Pozdrav! zanima me naslednje: od svojega 15 leta sem bil kadilec. in sem redno kadil, razen enkrat vmes sem prenehal za 6 mesecev, kar pa pri meni ni bil problem. po 6 mesecih sem si rekel(vem da s...

Vprašanje
Pozdrav! zanima me naslednje: od svojega 15 leta sem bil kadilec. in sem redno kadil, razen enkrat vmes sem prenehal za 6 mesecev, kar pa pri meni ni bil problem. po 6 mesecih sem si rekel(vem da se čudno sliši)da.....
Odgovor
Spoštovani g., vsem je znano kako in koliko je škodljivo kajenje. Škodljivost ni povezana samo z nastankom raka na pljučih ampak tudi na drugih organih, škoduje pa tudi ožilju. Natančni časovni intervali niso poznani in niti ne dokazani, je pa več kot 10 let kajenja kar dovolj velik dejavnik tveganja. Kajenju se lahko izognemo, žal pa ne vedno oporečni hrani. Prenehajte s kajenjem, veliko se gibajte v naravi in se prehranjujte zdravo. Lep pozdrav, Marjeta Terčelj.
Doc. dr. Marjeta Terčelj, dr. med.
Preberi še
Doc. dr. Marjeta Terčelj, dr. med.