Povešene prsi

Tomaž Janežič dr. med.

Spostovani! Pri 26-ih letih imam tako povesene prsi, da me je groza ze, ce jih vidi moj partner. Nikoli nisem imela shujsevalne diete, vendar imam ocitno slabso kozo, saj so prsi tudi polne strij. Za...

Vprašanje
Spostovani! Pri 26-ih letih imam tako povesene prsi, da me je groza ze, ce jih vidi moj partner. Nikoli nisem imela shujsevalne diete, vendar imam ocitno slabso kozo, saj so prsi tudi polne strij. Zanima me, ce se da prsi operativno dvigniti tudi samo z rezom okoli kolobarja ali se nujno zareze tudi vertikalno od kolobarja do spodnjega dela dojke, kjer se potem naredi se en precni rez. Pa se: obstaja moznost, da se prsi vsaj malo "popolni" z lastno mascobo in koliko casa bi to "drzalo". Kako je z dojenjem po takem posegu. Najlepsa hvala za odgovor in lep pozdrav!
Odgovor
Povešene prsi je možno korirgirati samo z dvigom prsi ali pa, če je tudi prisoten manjek tkiva, z vstavitvijo prsnega vsadka. Vstavitev prsnega vsadka in dvig prsi je možno napraviti z rezom okoli kolobarja. Največkrat se žene odločijo za to možnost saj je manjek tkiva skoraj vedno prisoten. Sam dvig prsi pa je možno napraviti na številne kirurške načine. Rez kože je možen samo okoli kolobarja. Druga možnost je, da kirurški rez poteka okoli kolobarja ter vertikalno do spodnjega roba dojke kjer se konča. Tretja možnost , kjer je prisoten še vodoravni krak brazgotine pa vam odsvetujem , saj je takoimenovana tehnika vertikalne brazgotine že dovolj preizkušena in omenjeni vodoravni krak ni potreben. Možno je napraviti tudi polnjenje dojke z lastno maščobo, vendar morate imeti dovolj maščobe na drugem mestu, druga pomanjkljivost te metode pa je, da se ponavadi večina vbrizgane maščobe raztopi. Ta možnost pride v poštev za žene, ki absolutno odklanjajo vstavitev prsnega vsadka, saj je rezultat po vstavitvi prsnega vsadka mnogo boljši. Po takem posegu je lahko dojenje moteno. Lep pozdrav, Tomaž Janežič, dr.med.
Tomaž Janežič, dr. med.
Preberi še
Tomaž Janežič, dr. med.