Vizita.si
Vizita zdravniki

POPovi zdravniki

POZITIVNI UČINKI GIBANJA NA DUŠEVNOST

Asist. Jasna Kordić Lašič dr. med.
31. 07. 2009 09.52
0

Pozdravljeni!Moja psihiatrinja mi je postavila diagnozo depresija.Zdravim se z antidepresivi. Na internetu sem preebral ,da so znaki depresije podobni sindromu kronične utrujenost.Kako pride do kroni...

Vprašanje
Pozdravljeni!Moja psihiatrinja mi je postavila diagnozo depresija.Zdravim se z antidepresivi. Na internetu sem preebral ,da so znaki depresije podobni sindromu kronične utrujenost.Kako pride do kronične utrujenosti.Poleg uživanje antidepresivov se tudi veliko rekreiram.Kolesarim vsak dan eno uro in pol do dveh ur.Imam občutek ,da mi pomaga,čeprav se moram za to aktivnost prisiliti. Pred boleznijo mi je bilo kolesarjenje užitek.Strah me je ,da delam narobe, če se v vsako aktivnost prisilim.Če se namesto da grem na kolo vsedem k počitku imam občutek, da se mi stanje še poslapša.Hvala za odgovor!
Odgovor
Spoštovani! Do kronične utrujenosti pride lahko zaradi različnih vzrokov, najpogostejši pa je disfunkcionalen življenjski slog v katerem prizadeti ne zna ustrezno uravnovesiti tehnice potreb po delu in delovnem potrjevanju s potrebami po sprostitvi ,razbremenitvi in zabavi. Telesna rekreacija s kolesarjenjem ,ki jo že prakticirate je vsekakor zelo priporočljiva protiutež obremenitvam,ki ste jim izpostavljeni v delovnem procesu in nasploh v življenju. Poleg neustreznega in izčrpljujočega življenjskega sloga je vzrok za depresijo lahko tudi nakopičenje stresnih dogodkov,katerih število ali pomen sta presegla kapacitete prilagoditvenih obramnih mehanizmov. Zanemariti ne smemo tudi povsem nevrobiološko genezo depresivnih motenj,kjer znižane koncentracije nevroprenašalcev povzročajo težave. Vsekakor je pravilno,da jemljete antidepresive ob teh pa vsakodnevno poskrbite za čimveč telesnega udejstvovanja,ki je zelo koristno v smeri kanaliziranja nakopičenih notranjih frustracij in negativnih napetosti ,kar posledično vodi k veliko boljšemu psihofizičnemu počutju in stabilnosti. To,da se morate v aktivnost prisiliti jemljite kot trening sposobnosti samonadzora ( veščina,ki vam omogoča upreti se notranjim vzgibom in zunanjim skušnjavam),ki ga v želji po doseganju uspešne samorealizacije in notranje izpolnitve,ter občutka kontole nad življenjem, za srečo ,nujno potrebujete. Vsakič ,ko človek premaga samega sebe in lastne dvome, ter malodušje, se lahko počuti kot zmagovalec,kar ga navda še z večjo močjo in življenjsko energijo. Pa srečno,J.K.L.
Asist. Jasna Kordić Lašič, dr. med.
Preberi še
Asist. Jasna Kordić Lašič, dr. med.
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 662