Predmenstrualni sindrom

Doc. dr. Tomaž Kocjan dr. med.

Pozdravljeni, po šestih letih sem prenehala z jemanjem kontracepcijskih tablet, zaradi zelo pogostih glavobolov in slabega počutja. Preden se je pojavila prva menstruacija pa so se začele naslednje t...

Vprašanje
Pozdravljeni, po šestih letih sem prenehala z jemanjem kontracepcijskih tablet, zaradi zelo pogostih glavobolov in slabega počutja. Preden se je pojavila prva menstruacija pa so se začele naslednje težave: izguba apetita, driska, pritisk v glavi, razbijanje srca v prsih, stiskanje v trebuhu, zbadajoče bolečine v spodnjem desnem predelu trebuha, slabo počutje. Po 14 dneh so se težave umirile, nato pa spet pojavile tik pred naslednjo menstruacijo. Ali so lahko krive žleze? L.P. Katja
Odgovor
Spoštovana Katja, najverjetneje gre za premenstrualni sindrom ali PMS, za kar je kot ste videli zelo učinkovito zdravljenje ravno jemanje kontraceptivov. Predlagam posvet z ginekologom glede morebitnih drugih terapevtskih možnosti. Lep pozdrav,
Doc. dr. Tomaž Kocjan, dr. med.
Preberi še
Doc. dr. Tomaž Kocjan, dr. med.