Pregled dojk

Mag. Uršula Reš Muravec dr. med.

Spoštovana! Pred 20 leti so mi izpod leve dojke odkrili bulico (20 mm), ki pa se v vseh letih ni nič spremenila. Zatrdila me boli samo tik pred menstruacijo, sicer z njo nimam težav.Že dvakrat so mi p...

Vprašanje
Spoštovana! Pred 20 leti so mi izpod leve dojke odkrili bulico (20 mm), ki pa se v vseh letih ni nič spremenila. Zatrdila me boli samo tik pred menstruacijo, sicer z njo nimam težav.Že dvakrat so mi pri ginekologinji punktirali in nisem dobila nobene negativne informacije. Glede na to, da imam 49 let, ali je prav, da me zopet punktirajo, saj se mi zdi, da pogosto pikanje, ni najbolj zdravo? Ta poseg namreč grozno boli in se ga bojim. Hvala in lepo pozdravljeni
Odgovor
Pri vaši starosti bi vam svetovala redne preglede dojk v specializirani ambulanti za dojke in mamografijo (rentgensko slikanje dojk). Na podlagi te preiskave bo zdravnik ocenil ali je punktiranje dojke potrebno ali ne.
Mag. Uršula Reš Muravec, dr. med.
Preberi še
Mag. Uršula Reš Muravec, dr. med.