Pregrada maternice

Doc. dr. Igor But dr. med.

Ginekologinja mi je v maternici našla pregrado. Zanime me, če mi lahko opišete sam postopek operacije, da se bom lažje odločila. Moram priznati, da me je zelo strah... Najlepša hvala že vnaprej.

Vprašanje
Ginekologinja mi je v maternici našla pregrado. Zanime me, če mi lahko opišete sam postopek operacije, da se bom lažje odločila. Moram priznati, da me je zelo strah... Najlepša hvala že vnaprej.
Odgovor
Gre za histeroskopsko operacijo v splošni narkozi, pri kateri uvedemo skozi nožnico v maternico kamero in ob njej posebej oblikovano rezilo, s katerim ter pod vidnim nadzorom prerežemo septum. Gre za načeloma varno operacijo, morebitnih komplikacij pri posegu je malo
Doc. dr. Igor But, dr. med.
Preberi še
Doc. dr. Igor But, dr. med.