Prekomerna poraščenost

Mag. Metka Adamič dr. med.

Sem ena izmed tistih, ki imajo probleme z poraščenostjo. Zelo veliko sem že prebrala o tej problematiki, med drugimi tudi Vaš članek v zadnji številki revije Viva - o laserski odstranitvi, zato vas ne...

Vprašanje
Sem ena izmed tistih, ki imajo probleme z poraščenostjo. Zelo veliko sem že prebrala o tej problematiki, med drugimi tudi Vaš članek v zadnji številki revije Viva - o laserski odstranitvi, zato vas ne bom utrujala z splošnimi vprašanji. Zanima me, ali se ta poseg plača in koliko to stane, ali pa je ta poseg možen z napotnico in kakšen je postopek. Zanima me tudi, ali to delajo v vsaki dermatološki ambulanti, prosila bi za naslov meni najbližji, doma sem iz Lendave. Stara sem 33 let, močno sem poraščena po nogah, stegnih, bikini predel, od popka navzdol, par dlačic mi raste tudi na prsih in na obrazu, vendar me najbolj motijo ( ker so najgostejše) na nogah in na trebuhu) Hvala za odgovor
Odgovor
Spoštovana gospa, svetujem, da se najprej obrnete na endokrinologa, ki bo na podlagi pregleda in nekaterih dodatnih preiskav opredelil za kakšno vrsto poraščenosti gre. Vkolikor gre za bolezensko motnjo, je možno v nekaterih primerih s priporočilom omenjenega specialista in dermatologa zaprositi ZZZS za povrnitev dela stroškov laserskega zdravljenja. Žal ni na voljo v vsaki dermatološki ordinaciji. Bojim se, da na Štajerskem ni nobenega laserja. Tako da vam svetujem, da se oglasite pri nas, na Parmovi 51 (tel 01 43 66 330), kjer imamo v Dermatološkem centru že skoraj 5-letne izkušnje s takšnim zdravljenjem. Žal ni možno posega opraviti z napotnico. POsredovali pa vam bomo vse razpoložlijive možnosti in vam tudi povedali glede cen postopkov. Lep pozdrav
Mag. Metka Adamič, dr. med.
Preberi še
Mag. Metka Adamič, dr. med.