Prekomerna poraščenost

Mag. Metka Adamič dr. med.

Sem prekomerno porascena,najbolj pa me motijo dlake po vratu ter med prsmi.SIcer jih ni veliko,ampak si jih sproti pulim oz. brijem. Po rokah in nogah pa se mi zdi,da sem normalno porascena.Imam bolj ...

Vprašanje
Sem prekomerno porascena,najbolj pa me motijo dlake po vratu ter med prsmi.SIcer jih ni veliko,ampak si jih sproti pulim oz. brijem. Po rokah in nogah pa se mi zdi,da sem normalno porascena.Imam bolj belo polt,poleti srednje porjavim,imam rjavo-zelene oci in dolge,mocne rjave lase.Zanime me kako se bi to dalo odstraniti trajno.ALi samo z laserjem ali s kaksnimi tableti, zdravljenjem.Pri zdravniku zaradi tega se nisem bila.Brala pa sem,da je to lahko posledica hormonov.KOntracepcijskih tablet oz. katerih koli tablet ne uzivam. Hvala za odgovor in lep pozdrav.
Odgovor
Spoštovana , vzrokov za prekomerno poraščenost je več - od prirojenih do bolezenskih. dandanes sta na voljo le dve metodi za dolgotrajno odstranjevanje dlak in sicer: -elektroepilacija -lasersko odstranjevanje dlak Endokrinologi imajo na razpolago določena zdravila, s katerimi upočasnijo oz zmanjšajo rast dlak, vendar zdravila učinkujejo, dokler se jemljejo. Na vsak način vam svetujem da opravite pregled pri endokrinologu- Morda bo potrebno za omilitev težav zdravljenje z njihove strani. Morda vam bodo priporočili lasersko odstranjevanje, kar bi bilo gotovo za vas ugodno. V določenih primerih, ko imajo bolnice priporočilo endokrinologa, in napišejo prošnjo na ZZZS za povrnitev stroškov zdravljenja, le-ta ugodi in povrne vsaj del stroškov. Oglasite se za pregled in posvet pri nas , na Parmovi 51 ( Dermatološki center), kjer se z laserskim zdravljenjem ukvarjamo skoraj 5 let. Gotovo bomo našli primerno rešitev (s seboj prinesite tudi izvid in mnenje endokrinologa). Lep pozdrav
Mag. Metka Adamič, dr. med.
Preberi še
Mag. Metka Adamič, dr. med.