Prekomerno potenje

Tomaž Janežič dr. med.

Pozdravljeni, moj problem je potenje. Niti ne prekomerno ampak ima vonj kar je zelo moteče. Sem poskusila že vse mogoče deodorante, kamne...Tuširam se po trikrat na dan pa nič ne pomaga. Prebr...

Vprašanje
Pozdravljeni, moj problem je potenje. Niti ne prekomerno ampak ima vonj kar je zelo moteče. Sem poskusila že vse mogoče deodorante, kamne...Tuširam se po trikrat na dan pa nič ne pomaga. Prebrala sem, da BOTOX zmanjša potenje za 10% pa me zanima, če to pride v poštev tudi pri meni, ker jaz se ne potim prekomerno ampak imam samo neprijeten vonj. Drugače pa me zanima če se bi dalo operativno odstraniti žleze znojnice pod pazduho ali kako drugače? Koliko bi bilo potrebno plačati če bi bilo samoplačniško? Zanima me tudi kako je mogoče, da jaz ne voham svojega pota? Zanima me tudi kam se naj obrnem, če bi se odločila za operativni poseg? Za vaš odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem! Lep pozdrav, obupana
Odgovor
Spoštovani, problem prekomernega potenja pod pazduhami je kar pogost. Zaenkrat svetujem dve možnosti da se potenje zmanjša: 1. injiciranje botulinus toksina. Injiciranje botulinus toksina zmanjša potenje pod pazduhami za najmanj 90% in ne 10% kot ste slišali, kar pomeni da je zelo učinkovito, vendar pa na žalost samo začasno. Učinek botulinus toksina traja v povprečju približno 6 mesecev nato pa se lahko injiciranje ponavlja če želite. 2. Operacijo, katere učinek je doživljenjski. Tudi operacija zmanjša potenje vsaj za 80%. Pomanjkljivost operacije pa je v tem, da so prisotne kirurške brazgotine v pazduhah, ter v času okrevanja, ki ga pa pri injiciranju botulinus toksina praktično ni. Operativni poseg v Sloveniji stane približno 200 - 300 000 SIT. Za operativni poseg pa se obrnite na specialista plastične , rekonstrukcijske in estetske kirurgije. Lep pozdrav, Tomaž Janežič, dr.med.
Tomaž Janežič, dr. med.
Preberi še
Tomaž Janežič, dr. med.