Pretres možganov

Mag. Viktor Švigelj dr. med.

Spoštovani! Sem 24 letna študentka in imam nekaj vprašanj. Pri padcu na glavo sem, poleg ostalih poškodb (odrgnine in otekline po obrazu, zlom nosne kosti), utrpela tudi pretres možganov. 4 dni sem b...

Vprašanje
Spoštovani! Sem 24 letna študentka in imam nekaj vprašanj. Pri padcu na glavo sem, poleg ostalih poškodb (odrgnine in otekline po obrazu, zlom nosne kosti), utrpela tudi pretres možganov. 4 dni sem bila tudi v bolnici. Zanima me, koliko časa je po taki poškodbi potreben počitek? Koliko časa bodo še prisotni glavoboli in vrtoglavice? Koliko časa naj se izogibam soncu (ker je tam situacija še slabša)? Kdaj se bom lahko spet normalno vozila s kolesom,...? Ali lahko ostanejo trajne posledice? Vnaprej hvala za vse odgovore
Odgovor
Pozdravljena, po pretresu možganov običajno težave izvenijo v nekaj mesecih (postkomocijski sindrom) in trajnih okvar načeloma ni če ni prišlo do strukturne okvare (udarnina) možganov. Počitek je smisel dokler ne minejo glavoboli, enako tudi izogibanje soncu, pa tudi kasneje odsvetujem, da se npr, sončite v največji vročini ali se gibljete po vročem soncu brez zaščite (npr. senčnika). Enako velja za vočnjo s kolesom. Lahko kolesarite, če so se težave umirile. Če imate še glavobole, vzemite Lekadol, odsvetujem pa močnejša analgetična zdravila, saj se bodo težave zanesljivo umirile. Lep pozdrav,
Mag. Viktor Švigelj, dr. med.
Preberi še
Mag. Viktor Švigelj, dr. med.