Vprašanje
Spoštovani gospod dr. Fajdiga!
Navadno imajo težave s smrčanjem moški, zelo malo pa sem opazila, da se s tem spopadajo ženske. No, jaz sem ena izmed teh:
Stara sem 42 let in imam težave s smrčanjem. Jaz niti ne toliko, kot moj soprog. Pravi, da je včasih nemogoče spati ob meni, kajti moje smrčanje je zelo neenakomerno in tudi jakost smrčanja je včasih "normalna", včasih pa sem zelo glasna in sem se zaradi smrčanja že tudi sama zbudila. Nič ne pomaga, tudi če spim na boku, še vedno smrčim.
Pred leti sem že bila na preiskavah na ORL pa me očitno niso preveč resno jemali, saj so mi rekli, da danes že skoraj vsak smrči.
Vem, da bi morala zmanjšati svojo telesno težo (vsaj 15 kg), vendar mislim, da ni le to vzrok mojemu smrčanju saj sem občasno smrčala že v srednji šoli, ko sem bila vitka.
Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.
Odgovor
Prekomerna telesna teža je pomemben faktor pri nastanku smrčanja, ni pa edini.
Priporočam vam pregled, ki bo pokazal kaj je glavni vzrok za smrčanje pri vas in kaj bi se dalo narediti.
Večina ORL specialisto se ne ukvarja s smrčanjem, saj to ni bolezen...
Če želite me obiščite v ORL ambulanti na polikliniki (potrebujete napotnico, prijavite pa se lahko po tel 522 2462), ali v samoplačniški ambulanti (tel. 242 0700). Preberite si tudi članek o smrčanju, ki je bil objavljen v februarski številki revije Jana, pa tudi odgovore na vprašanja o smrčanju na tej spletni strani. Na internetu je tudi sicer veliko informacij o tem (geslo: snoring)
Ko boste vedela več, se boste lahko sama odločila za najustreznejše zdravljenje.
Več o smrčanju in zdravljenju smrčanja si oglejte na internetni strani: http://med.over.net/otorinolaringologija/
Lep pozdrav in nasvidenje!
LP, dr. Fajdiga
Preberi še
dr. Igor Fajdiga, dr. med.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV