PROBLEMI

Štefan Spudič dr. med.

Pozdravljeni! Star sem 30let in sem alergik.Vzadnje pol leta me zelo boli in zateka grlo z mandlji vred,katere čutim kot bi me zelo stiskali in zaradi tega me sili na bruhanje.Na orl niso ugotovili n...

Vprašanje
Pozdravljeni! Star sem 30let in sem alergik.Vzadnje pol leta me zelo boli in zateka grlo z mandlji vred,katere čutim kot bi me zelo stiskali in zaradi tega me sili na bruhanje.Na orl niso ugotovili nič drugega razen celoletni rinitis,preluknjane mandlje-poškodovane in močno deformiran pretin,ki pa ni zrel še za operacijo.Prosim,če mi lahko odgovorite,kaj bi lahko povzročalo tako hude težave žrelu in mandljem,ki na vsake toliko časa zelo pordijo,zatekajo in naredijo se mi bele obloge.Verjetno so po moje največji krivci alergeni,vendar včasih kadar nisem izpostavljen imam iste težave.Kadar se sklonim dol proti tlom v vratu čutim močan pritisk.Zdravniki po moje ne jemljejo mojih težav resno,meni je pa vsak nasvet dragocen,zato vas lepo prosim da mi vsaj vi svetujejte,kako bi si pomagal in blažil te težave.Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor lp
Odgovor
POZDRAVLJENI, GLEDE NA PLEJADO TEŽAV, KI JIH IMATE, NE BI ŠKODIL PREGLED PRI SPECIALISTU ORL, KI MU ZAUPATE. KDAJ JE ZVIT NOS DOVOLJ ZVIT, DA JE ZVIT ZA OPERACIJO, KDAJ JE ANGINA DOVOLJ POGOSTA IN ALERGIJA DOVOLJ HUDA, DA ZAHTEVA UKREPANJE, JE ODVISNO OD ZRNA SOLI ALI PA OD FEELINGA. POSKUSITE PONOVNO Z VSEMI IZVIDI... SAJ, ČE SE NOS "POKLEŠE", LAŽJE DIHATE SKOZENJ, MANJ JE TEŽAV Z ŽRELOM... ČE JE ALERGIJA NA POVODCU IN NE NORI PO SVOJE, JE TUDI BISTVENO BOLJŠE, MOREBITI MANDELJNI LAHKO ZATO OSTANEJO. MOREBITI PA JE ŠE KAKŠEN OD VZROKOV, NPR. CIGARETI, PREVELIK APETIT, HUD STIL ŽIVLJENJA... POGUMNO DO KONCA!
Štefan Spudič, dr. med.
Preberi še
Štefan Spudič, dr. med.