Prvi ginekološki pregled

Edita Arh dr. med.

Lepo pozdravljeni! Mene pa zanima, če je res, da pri sedemnajstih še nimam pravice do svojega ginekologa? Moja mami je šla k svoji ginekologinji vprašat, če ima kaj prostora, da bi me vzela. Pa je rek...

Vprašanje
Lepo pozdravljeni! Mene pa zanima, če je res, da pri sedemnajstih še nimam pravice do svojega ginekologa? Moja mami je šla k svoji ginekologinji vprašat, če ima kaj prostora, da bi me vzela. Pa je rekla, da po zakonu do 20. leta nimam pravice do svojega ginekologa. Je to res? Hvala za odgovor! Lep pozdrav! Natalija
Odgovor
Spoštovani! Po 20.letu se pri ženskah jemljejo brisi za zgodnje odkrivanje raka na materničnem vratu. Do ginekologa pa imate "pravico" že prej - ko ga potrebujete zaradi težav ali nosečnosti ali kontracepcije. Lep pozdrav
Edita Arh, dr. med.
Preberi še
Edita Arh, dr. med.