Prvi spolni odnos

Doc. dr. Adolf Lukanovič dr. med.

Pozdravljeni!Stara sem 14 let.Pred kratkim sem imela spolni odnos.Fant je prodrl vame vendar pa nisem prepričana da mi je raztrgal deviško kožico.Sicer sem začutila majhno pekočo bolečino,bilo je tudi...

Vprašanje
Pozdravljeni!Stara sem 14 let.Pred kratkim sem imela spolni odnos.Fant je prodrl vame vendar pa nisem prepričana da mi je raztrgal deviško kožico.Sicer sem začutila majhno pekočo bolečino,bilo je tudi nekaj malo krvi,vendar pa vseeno nisem prepričana.Zanima pa me tudi,če sem s svojimi leti dovolj zrela za spolne odnose (fizično in psihično).Vnaprej hvala za vaše odgovore!PAPA
Odgovor
Če že mene sprašujete potem moram odgovoriti tako kot mislim, in mislim, da kljub vsem silnim seksualnim revolucijam navkljub je vendar še malo prezgodaj, manjka še kakšno leto. Ni nujno, da se je deviška kožica pretrgala pri prvem odnosu, včasih se, ne pa vedno.priporočal bi vama , da se prej malo posvetujeta, kaj prebereta, nabavita kondome potem pa šele v akcijo. Ne gre samo za telesno zrelost, gre še za mnogo drugih reči, med njimi je odgovornost še posebno pomembna. Malo še razmislita. Lp
Doc. dr. Adolf Lukanovič, dr. med.
Preberi še
Doc. dr. Adolf Lukanovič, dr. med.