Rak na jetrih

Dejan Bratuš dr. med.

Pozdravljeni!Zanimajo me možnosti zdravljenja raka na zadnji ploskvi jeter. Očetu so po ugotovljenem raku (mezenhinski tumor) na ledvicah ledvico odstranili, ni bilo pa možnosti odstraniti tudi rakast...

Vprašanje
Pozdravljeni!Zanimajo me možnosti zdravljenja raka na zadnji ploskvi jeter. Očetu so po ugotovljenem raku (mezenhinski tumor) na ledvicah ledvico odstranili, ni bilo pa možnosti odstraniti tudi rakastega dela na zadnji ploskvi jeter. Ali je zdravljenje s kemoterapijo uspešno v takem primeru oz. ali ima oče možnost preživetja. Za odgovor se vam v naprej zahvaljujem.
Odgovor
Če gre za vraščanje tumorja ledvic v jetra ali za metastaze, je stvar na žalost precej resna. Običajno se sicer poskusi z zdravljenjem z interferonom, vendar večjih uspehov ni, saj so tumorji ledvic neobčutljivi na obsevanje in na kemoterapijo.
Dejan Bratuš, dr. med.
Preberi še
Dejan Bratuš, dr. med.