Rak trebušne slinavke

Prof. dr. Miha Debevec dr. med.

Spoštovani, zanima me vaše mnenje o naslednji zadevi: kakšna je verjetnost, da se rak, ki izvira iz trebušne slinavke, razširi samo na kosti, ostali organi (jetra, ledvice...) pa ostanejo zdravi?

Vprašanje
Spoštovani, zanima me vaše mnenje o naslednji zadevi: kakšna je verjetnost, da se rak, ki izvira iz trebušne slinavke, razširi samo na kosti, ostali organi (jetra, ledvice...) pa ostanejo zdravi?
Odgovor
Spoštovani! Rak trebušne slinavke se širi predvsem v sosednje organe in področne bezgavke, pa tudi v trebušno in prsno mreno ter pljuča. Verjetnost, da bi se razširil samo v kosti je majhna. LP prof. dr. Miha Debevec, dr. med.
Prof. dr. Miha Debevec, dr. med.
Preberi še
Prof. dr. Miha Debevec, dr. med.