Smrčanje

Marjana Grm dr. med.

Lep pozdrav! Imam problem s smrčanjem, star sem 37 let.Žena se pritožuje otroci tudi.Slišal sem da se da oblažiti morda ozdraviti.Prosim odgovorite mi kako to poteka ali s kakšnimi zdravili . Najlep...

Vprašanje
Lep pozdrav! Imam problem s smrčanjem, star sem 37 let.Žena se pritožuje otroci tudi.Slišal sem da se da oblažiti morda ozdraviti.Prosim odgovorite mi kako to poteka ali s kakšnimi zdravili . Najlepša hvala za odgovor.
Odgovor
Lep pozdrav! Že včasih so ljudje trdili, da pogosto smrčijo moški, in to bolj debeli moški. priporočali pa so proti smrčanju spanje na trebuhu ali na boku, nikakor pa ne na hrbtu. Svetujemo, da "smrčači" poskušajo izgubiti kak kilogram, da uživajo čim manj alkoholnih pijač. OPdsvetuje se tudi uporaba pomirjeval in uspaval. Včasih je v nosu, žrelu ali v grlu kakšna sprememba, ki z vibriranjem povzroča smrčanje. Velja pogledati. Če se ne motim so se s problemom pred časom poglobljeno ukvarjali tudi nevrologi. Želim vam lep dan! Marjana Grm
Marjana Grm, dr. med.
Preberi še
Marjana Grm, dr. med.