Splav

Marjana Grm dr. med.

Nisem se imela spolnih odnosov.Pac pa me zanima koliksna je moznost za zanositev pri spolnem odnosu brez zascite in koliksna je moznost v primeru splava ,da se pojavijo doloceni problemi(predvsem me z...

Vprašanje
Nisem se imela spolnih odnosov.Pac pa me zanima koliksna je moznost za zanositev pri spolnem odnosu brez zascite in koliksna je moznost v primeru splava ,da se pojavijo doloceni problemi(predvsem me zanima zaradi ponovne (ne)zanositve. Ze vnaprej hvala za vas odgovor
Odgovor
Lepo pozdravljeni! Sprašujete, kakšna je možnost za zanositev ob prvem spolnem odnosu. Ne vem, v koliko procentih ženske zanosijo ob prvem spolnem odnosu, če pa boste med 10%, ki so zanosile prav vi, bo za vas konkretno 100%! Če ne želite imeti otrok, se je potrebno zaščititi. Zaščitite se tudi, če partnerja ne poznate zares zelo dobro in niste prepričani, da ni še imel nezaščitenih spolnih odnosov. S spolnimi odnosi se namreč prenašajo spolno prenosljive bolezni, ki jih ni ravno malo. Za zanesljivo zaščito danes velja kontracepcijska tabletka in kondom s spermicidom. Svetujem vam obisk pri ginekologu, preden boste imeli spolne odnose. Le tako vam namreč ne bo potrebno razmišljati o splavih. Vedeti morate, da je abortus na vsak način že poseg v žensko telo (da ne govorimo o etičnih dilemah glede splavov v zvezi s še nerojenim bitjem!) in tako predstavlja tudi določeno tveganje za možne zaplete. Premislite! Želim vam lep večer! Marjana Grm
Marjana Grm, dr. med.
Preberi še
Marjana Grm, dr. med.