Sterilizacija

Edita Arh dr. med.

Spoštovani! Stara sem 32 let, imam že dva otroka, sedaj pa sem noseča tretjič. Oba poroda sta bila opravljena s carskim rezom in po vsej verjetnosti bo tako tudi v tretje. Moja ginekoliginja mi je ...

Vprašanje
Spoštovani! Stara sem 32 let, imam že dva otroka, sedaj pa sem noseča tretjič. Oba poroda sta bila opravljena s carskim rezom in po vsej verjetnosti bo tako tudi v tretje. Moja ginekoliginja mi je predlagala sterilizacijo s katero se načeloma strinjam, saj se zavedam posledic eventuelnega četrtega carskega reza. Zanimajo me posledice oz. stranski učinki posega, kako vpliva na žensko, predvsem na hormonsko in duševno stanje. Ne želim si da bi se moje počutje bistveno spremenilo (nevarnosti mene)? Hvala za odgovor. Lepo pozdravljeni Ana
Odgovor
Spoštovani! Sterilizacija je poseg, ko se prekineta jajcevoda, da ni možen transport in srečanje jajčeca in spermijev. Poseg nikakor ne vpliva na jajčnike in maternico, zato se menstruacije tudi po njej normalno odvijajo. Hormonsko stanje se nič ne spremeni. Če niste popolnoma odločeni in sprijaznjeni s sterilizacijo, je lahko izguba plodnosti boleča. Nikakor pa ne bo sledila prezgodnja mena kot posledica sterilizacije.
Edita Arh, dr. med.
Preberi še
Edita Arh, dr. med.