Strah pred psi

Petra Štrus dr. med.

Pozdravljeni Imam strah pred psi (ampak to samo pred velikimi in tistimi ki jih ne poznam) kaj naj naredim? Lp. Anja

Vprašanje
Pozdravljeni Imam strah pred psi (ampak to samo pred velikimi in tistimi ki jih ne poznam) kaj naj naredim? Lp. Anja
Odgovor
Anja,pozdravljeni! Fino bi bilo, če bi o vašem strahu pred psi lahko napisala kaj več: kako izrazit je ta strah, ali se velikih in neznanih psov zato izogibate, ali ste imeli v preteklosti kakšno slabo izkušnjo? Vsekakor je od intenzivnosti strahu in od morebitnega prepoznanega vzroka odvisno, kako boste ta strah tudi premagovali.. Vsekakor pa se za premagovanje strahov poslužujemo tehnik vedenjsko-kognitivne terapije, kar pomeni postopno soočanje s strahovi pod strokovnim vodstvom. Ponavadi terapija obsega določeno število seans. Vkolikor vas zanima še kaj podrobneje, mi ponovno pišite, lep pozdrav, Petra Štrus
Petra Štrus, dr. med.
Preberi še
Petra Štrus, dr. med.