Vizita.si
Vizita zdravniki

POPovi zdravniki

Subfebrilna telesna temperatura

Lili Ločniškar dr. med.
04. 06. 2010 21.43
0

Pozdravljeni! Star sem 18. let, in imam težave z občasno povišano telesno temperaturo v popoldanjskem času približno oz 17 do 22 ure, to večinoma ob najbolj stresnih dnevih ponavadi ob koncu tedna. Te...

Vprašanje
Pozdravljeni! Star sem 18. let, in imam težave z občasno povišano telesno temperaturo v popoldanjskem času približno oz 17 do 22 ure, to večinoma ob najbolj stresnih dnevih ponavadi ob koncu tedna. Temperatura je povišana na 37,2 C in takrat se počutim zelo slabo. Imama probleme z želočno kislino in tudi jem zdravila. Že pred leti sem biv na preiskave zarati povišane temperature in niso ugotovili kaj drugega razen alergije na pršico. Je morda kakšna rešitev za moj problem, kajti osebna zdravnica me pošlje nazaj domov in reče, da imajo eni ljudje pač višjo tlesno temperaturo. Lepo prosim za odgovor in vas lepo pozdravljam.
Odgovor
Spoštovani! Zdi se mi, da iščete bolezen tam, kjer je normalno fiziološko stanje. Tako kot ostali merljivi parametri telesnih aktivnosti-krvni tlak in pulz ter frekvenca dihanja, se seveda tudi višina telesne temperature spreminja tekom dneva in naših aktivnosti. Ko smo bolj aktivni, je tudi metabolizem telesa višji, kar se kaže tudi na telesni temperaturi-poviša se. Območja normalnosti so seveda določena glede na povprečje populacije in je za odraslega človeka od 36,4 do 37,2 stopinje Celzija, merjena v ustih. Najnižja je zjutraj, najvišja pozno popoldne in razlika znaša od 0,5 do 1 stopinjo. Vendar pa poznam veliko ljudi, ki imajo njihovo normalno telesno temperaturo nad 37 st Celzija in veliko takšnih, ki jo imajo pod 36, mednje prištevam tudi sebe in zato ni z nami nič narobe, samo malo drugačni smo od povprečja. Razlog za vaše slabo počutje ob malo povišani temperaturi pa ni ona sama, ampak verjetno preobremenjenost ali povišan stres iz drugih razlogov. Lažje vam je iskati vzrok za vaše stanje izven vas, kajti potem mora nekaj narediti za spremembo nekdo drug-na primer zdravnik. Če priznate, da je razlog v vas, pa morate ukrepati vi sami, kar je v naši družbi še vedno velika težava. Toliko laže je pogoltniti nekaj tablet, kot pa spremeniti življenjski slog. Vendar dolgoročno pomaga samo to, zato verjemite vaši zdravnici in se lotite osebne inventure. Veliko sreče!
Lili Ločniškar, dr. med.
Preberi še
Lili Ločniškar, dr. med.
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 662